Kameň v záhrade - šlapák, suché múriky, skalky, solitérne kamene

Dnes je jedným z najpopulárnejších trendov v záhradnom dizajne použitie prírodného kameňa a štrku, ktorý dodá eleganciu a charakter Vašej záhrade.

Kameň a štrk môže byť použitý v záhradných a kúpacích jazierkach, na chodníky a terasy, na stavbu oporných múrov, schodov a skaliek, tiež ako mulčovací materiál. Zaujímavé a veľmi žiadané sú aj solitérne kamene ktoré bývajú dominantou záhrady, alebo jej časti.

Prírodný kameň v terénnych úpravách je využiteľný nielen na vybudovanie chodníkov, príjazdových ciest a terás, ale i na skrášlenie rôznych častí v rámci záhrady, napríklad záhradné a kúpacie jazierka, vodopády, potôčiky.

Prírodný kameň a štrk sa stal jedným z najžiadanejších materiálov na terénne úpravy, je to neuveriteľný stavebný materiál, ktorý dobre odoláva klimatickým podmienkam, ako niekoľko ďalších materiálov.

Vzhľadom na to že prírodný kameň je prirodzene elegantný, tak je vhodným doplnkom takmer každej záhrady a terénnej úpravy.

Výber najvhodnejšieho kameňa pre danú záhradu a terénnu úpravu nie je vždy jednoduchý. Ten sa musí zhodovať nielen s použitým materiálom a doplnkami, ktoré sú použité v dizajne záhrady a terénnej úpravy, ale je potrebné brať ohľad i na jeho farbu, štruktúru a pevnosť. Je mnoho lokalít v rámci záhrady, ako sú napríklad altánky, drevené terasy, alebo studne ktorých celkový vzhľad môže byť výrazne posilnený tým, že použijeme kamennú podmurovku.

Prírodný kameň tiež používame na zvýraznenie určitého aspektu záhrady v rámci kontrastu farby kameňa a farby rastlinnej výsadby, aby sme pomohli zdôraznil krásu farieb.

V záhradnom dizajne a terénnych úpravách na nenachádza iný prvok ktorý by mal tak všestranné využitie ako je prírodný kameň a štrk.

 

realgarden@realgarden.sk, info@realgarden.sk, mobil: +421 (0)902 261 302

Copyright © 2013 realgarden.sk. Všetky práva vyhradené.